Kentsel Dönüşüm Projeleri

Kentsel Dönüşüm Projeleri

Kentsel dönüşüm projeleri, Türkiye’de binaların yıkılması ya da deprem riski taşıması sebebiyle yıkılıp yeniden yapıldığı projelerdir. Son zamanlarda bu projeler ülkemizde sıklıkla yapılmaktadır. Deprem bölgesinde yer alan ülkemiz için kentsel dönüşüm oldukça önemli bir konudur.  Kentsel dönüşüm projelerinde riskli yapılar sistematik bir şekilde yıkılır ve yerine depreme dayanıklı yeni yapılar inşa edilir. Bu şekilde bina güvenliği sağlanmış olur ve olası can ve mal kaybının önüne geçilir.

Bakanlık tarafından onaylı kuruluşumuz kentsel dönüşüm ya da bina güçlendirme kapsamında sizlere tüm süreçte destek olacaktır. Eviniz ya da iş yeriniz yeniden yapılırken, siz rahatlıkla kendi hayatınızla ilgilenebilir ve sorumluluğu bize bırakabilirsiniz. Kentsel dönüşüm hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

İstanbul Kentsel Dönüşüm Projeleri

Riskli alanlarda ikamet eden gayrimenkul sahipleri ve kiracılar kentsel dönüşüm hizmetinden yararlanma hakkına sahiptir. Bina hak sahiplerinin üçte iki oranıyla ortaklaşa karar vererek kentsel dönüşüme gidilir. Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Özellikle büyük şehir İstanbul’da kentsel dönüşüm alanlarında birçok projeye rastlamaktayız.

Kentsel dönüşüm kanunu çerçevesinde İstanbul’un pek çok ilçe, mahalle ve sokaklarında kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirilmektedir. Kentsel dönüşüm alanı oluşturmak için yetkili kuruluşumuz sizlerin yanında. Kentsel dönüşüm çalışması yapılacak olan bölge için imar tadilatı ve artışı fırsatlarından faydalanmak için bize başvuruda bulunabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Hizmetlerimiz Nelerdir?

Kentsel dönüşüm sürecinde sizlere maksimum fayda sağlamak amacıyla birçok hizmet vermekteyiz. Bunlardan biri apartman, site yönetimi ve hak sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmamızdır. Binanızın kentsel dönüşüm sürecine girebilmesi için Deprem Risk Raporu hazırlıyor ve idareye iletiyoruz. İdareden sizler adına onay alıyoruz.

Binanınız kentsel dönüşüm sürecine girdiğinde noter, vergi, belediye ve harç muafiyeti fırsatlarınızdan faydalanmanızı sağlıyoruz. Mülk sahipleri için kentsel dönüşüm kredisi yahut kentsel dönüşüm kira yardımı çıkarıyoruz. Kiracıların da haklarından yararlanmasını destekliyor ve onlara kentsel dönüşüm taşınma yardımı çıkarıyoruz.

Binanızın yeniden inşa edilmesi konusunda Bina Ortak Karar Protokolü’nü uzmanlarımız sizin için hazırlıyor. Bu konuda anlaşma sağlamayan bina maliklerinin haklarının satışını sağlıyoruz.

Yapılacak olan yeni binanız için belediye ruhsat projelerini hazırlayıp inşaat ruhsatını alıyoruz. Eğer isterseniz kentsel dönüşüm sistemimiz kapsamında binanızın inşaatını gerçekleştiriyoruz. İş birliği içinde olduğumuz emlakçılarımız ile birlikte binanız yapılırken, kiralık ya da satılık bir yer bulmanıza imkan veriyoruz. Son olarak yeni binanızın inşaatını tamamlayarak  güvenli binanızı şirket güvencemizle sizlere sunuyoruz.

Kentsel Dönüşüm Projeleri

Binanın Riskli Olup Olmadığını Anlamak

Bakanlıktan ruhsat almış olan kuruluşumuz sizler için risk tespiti yapmaktadır. Kuruluşumuz, bunu tespit edebilmek için gerekli incelemeleri kentsel dönüşüm yönetmeliğinin ışığında gerçekleştirir. Peki, bu riskli yapı nedir ve nasıl yapılar riskli olarak kabul edilir?

Kentsel dönüşüm yönetmeliğine göre bina, depremde zarar görme riski taşıyorsa ve ekonomik ömrü dolmuşsa riskli bir binadır. Rezerv ya da uygulama alanı olarak geçen bölgeler de riskli alan olarak kabul edilir.

Sizin de yaşadığınız alanın riskli olup olmadığını tespit edebilmek için yetkili kuruluşumuz hizmetinizde. Uzman kadromuzla gerekli incelemeleri yapıyor ve sizleri kentsel dönüşüm sürecinde en doğru şekilde yönlendiriyoruz.