Deprem Analizi

Deprem Analizi

Gerek eviniz gerekse iş yerinizin depreme karşı dayanıklılığını ölçmek için deprem analizi yaptırmanız gerekir. Özellikle son zamanlarda yaşadığımız şiddeti yüksek depremler nedeniyle, endişe içinde bulunan kişiler, deprem analizi yaptırarak ne kadar güvenli bir binada bulunduklarını öğrenebilirler.

Tüm yapılar ve iş yerleri için deprem analizi yaptırmak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Analiz sonrasında hazırlanan raporda size gerekli tüm bilgiler verilir. Şirketimizden alacağınız rapor, tüm resmi kurum ve kuruluşlar için de geçerlidir.

Bakanlık yetkili kuruluşu olan şirketimiz aracılığı ile yaptırılan deprem analizi çalışmaları sonucunda binanız için başvuru sahibine Deprem Dayanıklılık Raporu verilmektedir. Aynı şekilde bu raporu da resmi tüm kurum ve kuruluşlar için kullanabilirsiniz. Ayrıca iş yeri açma ruhsatı, ya da diğer tüm izinler için de raporunuzu kullanabilmeniz mümkündür.

Deprem Analizi

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Neden Deprem Analizi Yaptırmalıyız?

Yaşadığımız ülke ne yazık ki bir deprem ülkesidir. Ve depremin doğal afet olması nedeniyle ne zamanı ne de şiddeti bilinememektedir. Bu nedenle olası bir depreme karşı hazırlıklı olmamız gerekmektedir. Evimizin içerisinde alacağımız deprem önlemleri kadar binamızın dayanıklılığı da son derece önemlidir.

Deprem Yönetmeliğine uygun olmadan yapılan tüm binalar, yılların getirdiği çevresel etkiler, yaşanan ufak çaplı depremlerden de etkilenmekte ve bina zaman içinde dayanımını kaybede bilmektedir. Aynı şekilde kaçak yapılaşma nedeniyle de birçok kişi risk altındadır. Eski yapıların depreme ne kadar dayanıklı olduğu kullanılan malzemelerin kalitesine göre de belli olmaktadır.

Binanın zemin durumu, kolon ve kirişleri, rutubet alıp almaması, bina yaşı gibi bilgiler binanın deprem dayanımı için kesin bir veri sağlamaz. İşte bu yüzden deprem analizi yaptırarak risk durumunuzun olup olmadığını, ya da ne kadar risk altında olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Deprem Analizi Nasıl Yapılır?

Deprem Performans Analizi ile binalardaki yapısal hasarları tespit ediyoruz. Önce, bilgisayarda 3 boyutlu olarak taşıyıcı sistem modeli oluşturulur ve yapıya depremin getirdiği gibi yüklerin etkileri eklenip gözlemlenir. Binadan karot ile beton numune alınıp beton dayanımı tespit edilir, taşıyıcı demirlerinde korozyon ve demir kesitindeki azalmalara bakılır. Binanın temel sistemi incelenir. Zemin etüd hazırlanır. Elde edilen tüm bilgiler ile 3 boyutlu deprem analizi birkaç kez tekrarlanır, şiddeti ayarlanır ve rapor tüm incelemeler göz önüne alınarak deprem performans analiz raporu hazırlanır.

İşyeri ruhsatlarında, bina tadilatlarında, bilgi amaçlı olarak deprem analizi yapılarak bina deprem dayanıklılık raporu hazırlanır.

Deprem Analizi

Deprem Analiz Fiyatı Ne Kadardır?

Deprem performans analizi yaptırmak istediğinizde bunun standart bir fiyatı yoktur. Binanızın metrekaresi, kat sayısı gibi özelliklere göre fiyat çalışması yapmaktayız. Eğer deprem performans analizi yaptırmak istiyorsanız, iletişim numaralarımızdan bizi arayarak, binanıza ait bilgileri iletmeniz durumunda fiyat  bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu süreç ile ilgili olarak detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz için sizleri ofislerimize davet ediyoruz.

Daha önce yapmış olduğumuz tüm işlerde olduğu gibi, kaliteli ve uygun fiyatlarla her konuda sizlere destek olmak, yaşadığınız süreci sorunsuz bir şekilde geçirmeniz sizin olduğu kadar bizim için de önemli bir konudur.