Deprem Testi Fiyatı

Deprem Testi Fiyatı

Ülkemizde son yıllarda yaşanan şiddetli depremler nedeniyle birçok kişi oturdukları binaların ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamaya başladı. Deprem Yönetmeliğine uygun olmadan inşa edilmiş eski yapılar ve dış etkenlere maruz kalarak yıpranmış binalar, kentsel dönüşüm projelerine girerek yeniden yapılandırılmakta veya güçlendirme yapılarak depreme güvenli hale getirilmektedir. 

Ancak ev sahiplerinin büyük bir çoğunluğu maliyet nedeniyle deprem sağlamlık testi yaptırmak istememektedir. Tahmin edilenin aksine deprem testi fiyatı şirketimiz tarafından en uygun maliyetlerle belirlenmiştir.

Deprem testi ve deprem raporu ister bilgi amaçlı olsun isterse de resmi amaçlı olsun, güncel deprem yönetmeliğe uygun en uygun deprem testi fiyatı ile uzman ekiplerimiz tarafından hazırlanır ve rapor içeriği hakkında tarafınıza bilgi verilir. Aldığınız rapor belediye ve diğer idarelerde geçerlidir.

Deprem Testi Fiyatı

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Fiyatlar Nasıl Belirleniyor?

Binanız için deprem testi fiyatı kat sayısı, metrekaresine ve betonarme, yığma, çelik taşıyıcı sistem durumuna göre belirlenmektedir. Başvurunuz ile ekiplerimiz binanızı projesine göre yerinde kontrolünü sağlar, eğer projeniz yok ise binanın rölövesini çizer, beton ve demirlerde gerekli tespitleri yapar, gerekli statik analizler ve hesaplamaları yaptıktan sonra Türkiye Bina Deprem Yönetmenliğine uygun bir şekilde bina deprem dayanıklılık raporunu hazırlayıp başvuru sahibine raporu teslim eder. 

Şirketimiz yıllardır birçok kurum, kuruluş, işyeri, hastane, eğitim binası, konut için güvenilir raporlar hazırlamıştır. Sizler de deprem testi fiyatı ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, irtibata geçmek için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kat malikleri çoğunlukla yüksek maliyetlerden kaçınmak için deprem sağlamlık testi yapılması konusunda tereddüt yaşayabilirler. Başvurunuzu şirketimize yaptığınız takdirde en uygun koşullarda bina deprem testi yapılacaktır. Ayrıca kentsel dönüşüm ve bina güçlendirme kapsamında devletin bu konuyla ilgili vermiş olduğu tüm teşviklerden haberdar olursunuz. Uzman ekiplerimizle birlikte yapılan toplantılarda, eğer yeniden inşa olacaksa veya güçlendirilecek ise tüm detaylar görüşülür. Fiyatlar belirlenir ve gerekli kredi ve teşvikler için tüm başvurular yapılır.

Depremler binanıza yıkıcı bir hasar vermese de uzun süre hafif şiddetli depremler de binayı yormaktadır. Bu nedenle, can ve mal güvenliğiniz için oturduğunuz binanın durumu için bizleri arayarak bilgi alabilir, ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Deprem sağlamlık testi için başvurular tarafımıza genelde 3 kategoride yapılıyor. Bunlar hızlı, orta ve kapsamlı test olarak da bilinmektedir.

Hızlı test; genellikle mühendislerimizin binada oluşan çatlakları gözlemleyerek genel amaçlı bilgi vermelerine dayalıdır. Bu çalışma ön tespit niteliğindedir, binanın gerçek deprem dayanımı belirlenemez.

Orta test; bina hasarları tespit edilir, binadan karot alımı yapılır. Bu şekilde bina beton dayanımı hakkında bilgi edinilir anacak  binanın gerçek deprem dayanımı belirlenemez.

Kapsamlı test; binada deprem yönetmeliğine uygun tüm teknik çalışmalar yapılarak binanın gerçek deprem dayanımı tespit edilir.

Deprem Testi Fiyatı

Deprem Testi Kaç Günde Çıkar?

Başvurunuz yapıldıktan sonra gerekli incelemelerin yapılması ve raporun hazırlanması genellikle 7-10 gün sürmektedir. Ancak yoğunluğun olduğu dönemlerde bu süre uzayabilir. Konu hakkında bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Yapılan çalışmalar sonucunda binanız deprem riskli çıkar ise, binanızın güçlendirilmesi veya kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp yeniden yapılması kapsamında da tüm hizmetleri veriyoruz.

Son yıllarda sıklıkla yaşadığımız depremler nedeniyle, şirketimiz deprem sağlamlık testi yapılması için oldukça yoğun günler geçirmektedir. İşlerinizin ertelenmemesi için kaliteli ve güvenilir ekibiyle hizmet veren şirketimiz aracılığıyla test yaptırmak isterseniz mutlaka önceden iletişime geçerek randevu almanızı tavsiye ederiz.