Yapı Güçlendirme

Yapı Güçlendirme

Ülkemiz, deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğu için depremle ilgili çalışmalara sıklıkla yer verilmesi gerekir. Bu anlamda yapılan çalışmalardan birisi de yapı güçlendirme çalışmalarıdır. Bu çalışmalar sayesinde yaşam alanları olan binalar çok daha dayanıklı bir hale getirilerek depreme karşı önlem alınmaktadır.

Bu anlamda destek almak için firmamız sizler için en iyi tercih olacaktır. Profesyonel kadrosu ile hizmet veren firmamız her türlü yapının güçlendirilme çalışmalarında aktif olarak rol oynamaktadır. Binanız için yapı güçlendirme çalışmalarına ihtiyaç duymanız halinde Tektaş Kentsel Dönüşüm firmamız sizlere gerekli tüm yardımı sağlayacaktır.

Yapı Güçlendirme

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Yapı Güçlendirme Nedir?

Sıklıkla merak edilen sorulardan birisi de ‘Yapı güçlendirme nedir?’ sorusudur. Bu işlem deprem bölgesinde yer alan ülkemiz için önemli ve sık kullanılan tekniklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bina güçlendirme işlemi bir yapının olası bir depremde yıkılması ile ortaya çıkabilecek zararları önlemek için yapılan binaya yapısal anlamda ilaveler yaparak depreme karşı korunaklı bir hale getirmek amaçlanmaktadır.

Bu işlemlerin yapılma amacı maddi açıdan kişilere kolaylık sağlamak üzerine kuruludur. Bir binanın yıkılarak yeniden yapılması çok yüksek maliyetlere sahip bir iştir. Bu nedenle alternatif bir yöntem olarak bina güçlendirme işlemlerini tercih etmek mümkün hale gelmektedir. Bu işlem diğerine göre çok daha uygun fiyatlara sahip bir işlem olarak tercih edilebilmektedir.

Yapı Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?

Binaların depreme karşı dayanıklı hale getirilmesi özellikle ülkemizde önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Bu anlamda belirli yöntemler uygulanır. Bu tekniklere de bina güçlendirme teknikleri ismi verilir.

Yapıların güçlendirilmesi aşamasında genellikle şu tekniklerin uygulanması yapılır:

  • Binaya Betonarme perde eklenmesi,
  • Kirişlerin güçlendirilmesi
  • Betonarme mantolama,
  • Çelik mantolama,
  • Kolonların güçlendirilmesi,
  • Taşıyıcılara karbon fiber uygulanması,
  • Temellerin radye temele dönüştürülerek güçlendirilmesi,
  • Binada depreme karşı izolatör kullanılması,
  • Epoksi enjeksiyonu işlemleri yapılır.

Bu yöntemler bina taşıyıcı sistem durumuna ve özelliklerine  göre belirlenir her binaya aynı güçlendirme yöntemi kullanılmaz. Betonarme güçlendirmesinin tek dezavantajı çelik güçlendirmeye göre daha uzun sürmesidir. Çelik güçlendirme de yapı güçlendirmelerde kullanımı yaygındır. Güçlendirmeden önce binada gerekli teknik çalışmalar yapılır, bina için güçlendirme projesi çizilir ve bu projeye göre yerinde uygulama yapılır. Yapı güçlendirme işlemleri profesyonel bir ekip olarak firmamızın güvencesi altında sizlere sunulan bir hizmettir.

Yapı Güçlendirme

Yapı Güçlendirme Fiyatı Ne Kadar?

Bina güçlendirme işlemleri çoğu kişinin merak ettiği konulardan birisidir. En çok merak edilen konu ise bina güçlendirme fiyatı konusudur. Bu fiyatlar her geçen sene yenilendiği için net bir fiyat vermek uygun olmayacaktır.

Yapı güçlendirme fiyatı bina taşıyıcı sistemindeki mevcut duruma göre belirlenen bina güçlendirme yöntemlerine göre değişmektedir. Bu nedenle bina güçlendirme projesi üzerinden belirlenecek fiyat en doğru sonucu verecektir. 

Fiyatlar her yıl değişmektedir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için firmamızla irtibata geçerek fiyatlandırma konusunda net bilgilere ulaşabilirsiniz.