Mimari Proje

Mimari Proje

İnsanların kendilerini daha rahat hissedecekleri alanlar yaratması fikri mimari proje olarak adlandırılır. Bu kavram gitgide tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok daha popüler bir terim haline gelmiştir. Bu sayede insanlar sevdikleriyle birlikte içerisinde kendini rahat ve huzurlu hissettikleri alanlar yaratabilirler.

Bir yapı hazırlanılırken yapının hem iş hem de dışarıdan uyum içinde olması için uygun bir mimari proje hazırlanır. Bu kavram içinde dekorasyon, iç mimarlık işlemleri, zemin, statik, elektrik, tesisat da yer alır. Projenin hazırlanması aşamasında iş sahibinin binadan beklentileri, ihtiyaçları belirlenir. Bu anlamda profesyonel bir ekipten yardım almanız çok önemlidir. Bu anlamda firmamız sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Mimari Proje

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Mimari Proje Nedir?

Bir yapının dış görünümü, iç dekorasyonu ve genel yapısının bir uyum içinde olması işlemleri mimari proje ile gerçekleştirilir. Eskiden insanlar hazır halde yapılmış binaları tercih ederken günümüzde bu durum değişmeye başlamıştır. Artık kişiye özel projeler daha çok ilgi çekmekte ve insanlar tarafından tercih edilmektedir. İnşaat için ayrılmış bütçeye göre proje de bazı düzenlemeler yapılabilmektedir.

Projenin hazırlanma aşaması da oldukça önemlidir. Projelerin hazırlanma aşamasında profesyonel bir ekip çalışır ve bina ile ilgili tüm bilgiler elde edilir. Aynı zamanda projenin en iyi biçimde hazırlanabilmesi için bina içinde yaşayan veya yaşayacak kişilerin de yaşam tarzları, alışkanlıkları incelenmelidir. Bu oldukça önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Firmamızdan bu anlamda destek alabilir ve profesyonel bir ekiple çalışma şansı elde edebilirsiniz.

Mimari Proje Nasıl Hazırlanır?

Mimari proje hazırlanma aşaması en önemli konudur. Burada önemli olan şey binada yaşayan kişilerin zevkleridir. Aynı zamanda binada yaşayan kişilerin alışkanlıklarının da bilinmesi oldukça önemli bir konudur.

Mimari projelerde estetik, işlevsellik ve sağlamlık en önemli 3 temel ilke olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan binaların mutlaka bu 3 işleve uygun hale getirilmesi gerekir. Binaların hem içinin hem de dışının estetik bir görünümü olmalıdır. İhtiyaca yönelik düzenlenmiş eşyalar ve işlevsel özellikleri ile öne çıkmalıdır.

Bu 3 noktaya dikkat edilmesi halinde oldukça kaliteli bir iş çıkacak ve müşteriler memnun kalacaktır. Bu anlamda profesyonel bir ekiple çalışmak çok büyük bir öneme sahiptir.

Mimari Proje

Mimari Proje Aşamaları Nelerdir?

Mimari projelerin yapılması anlamında mimarlık ofisi alanlarından destek almak mümkündür. Projenin aşamaları ise şöyledir:

  • İşlemlere başlamadan önce mutlaka bina yapılacağı alanın iyi biçimde araştırılması gerekir. Alan hakkında ve konut hakkında gerekli tüm bilgiler toplanmalıdır.
  • İşin ikinci aşamasında yapı sahibinin binadan beklentileri, ihtiyaçlarına göre avan proje çalışması yapılır.
  • İşverenin avan proje üzerindeki geri dönüşleri dikkate alarak kesin proje ve tüm mühendislik çalışmalarının yapılması ile uygulama projesi hazırlanır. Bu aşamada duvar boyasından, bina içinde kullanılacak tüm elemanların belirlenmesi gerekir. Tüm çalışmalara sahadaki uygulama için detaylı çizimlere dönüştürülür. Böylece mimari proje son halini almış olur.

Bu noktalara dikkat ederek en doğru ve profesyonel şekilde proje hazırlamak mümkündür. Proje çizimi mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu konularda uzman olan firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.