İnşaat

İnşaat

Ülkemizin en başarılı olduğu sektörlerden birisi de inşaat sektörüdür. Ülkemizde inşaat sektöründe faaliyet gösteren birçok farklı firma vardır. Bu firmalar birçok farklı yapıların inşaatı konusunda uzmandır. Ev, bina, apartman, işyeri, AVM ve birçok yapıların inşaat aşamasında inşaat firmaları yer alır.

Her alanda uzmanlaşmış kişiler ile çalışmak her zaman en iyi sonucu verecektir. Bu konuda şirketimizin T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanmış Müteahhitlik Belgesi bulunmaktadır. Özellikle yapılan inşaatların depreme dayanıklı yapıda olması ülkemiz için en önemli konulardan birisidir. Bu anlamda sizlerin de mutlaka depreme karşı dayanıklı, işlevsel ve estetik görünüme sahip binalara sahip olmaya önem vermesi gerekir. Kaliteli inşaat projeleri ile en güzel yapıları yapmak mümkündür.

İnşaat

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

İnşaat Nasıl Yapılır?

İnşaatların yapım süreci oldukça zorlayıcı süreçlerdir. Bu aşamada birçok ekip ve ekipmanın kullanımı gerekir. Özellikle nitelikli yapılarda ekip ve ekipman adet ve özelliği de artmaktadır.

İnşaat yapım aşamasında birçok önemli nokta yer alır. Profesyonel kişiler ile çalışmak önemli konuların başında yer almaktadır. Aynı zamanda kaliteli malzeme kullanımı da çok önemlidir. Her bir yapının projesi farklıdır. Bina yapımından önce uzman mimarlar tarafından inşaat projesi hazırlanır. Sonrasında hazırlanmış bu mimari projeye uygun olarak bina için statik, elektrik, mekanik uygulama projeleri hazırlanır. Sonraki aşamada yapılacak olan binaların bu projeye uygun olmasına önem verilmesidir.

Aynı zamanda inşaat yapımında çalışan işçilerin iş güvenliğinin sağlanması inşaat sektörü için en önem verilmesi gereken konuların başında yer almaktadır. Firmamız uzman kadrosuyla birlikte en iyi şekilde inşaat hizmeti vermektedir.

Binanın Yapım Aşamaları Nelerdir?

Her binanın yapım aşaması farklı olsa da temel noktalarda aynıdır. Binaların yapımını yani inşaat aşamalarını şu başlıklar altında toplamak doğru bir yöntem olacaktır:

 • Arazi üzerinde mimari projeye uygun olacak biçimde hafriyat planlaması yapılır.
 • Aplikasyon işlemlerine göre hafriyat yapılır.
 • Temel altı mıcır ve drenaj işlemleri yapılır.
 • Temel betonu dökülür.
 • Uygun malzeme ile dolgu ve sıkıştırma işlemleri yapılır.
 • Bina betonarme taşıyıcı imalatı yapılır.
 • Duvar hazırlıkları ile imalat işlemleri yapılır.
 • İç duvarlar örülmeye başlar.
 • Sonrasında dış cephe yapımına başlanır.
 • Bina içi ince imalatlar yapılır.
 • Bina çatı izolasyonu ve kaplaması yapılır. Binaların genel yapım aşamalarını bu şekilde toplamak uygundur.

İnşaat

İnşaat Maliyetleri Ne Kadar?

Binaların yapım aşamasında inşaat maliyeti de oldukça merak edilen konulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Malzemelerin kaliteli olması, alanında uzman inşaat işçileri ile çalışılması için masraflar belirlenerek; inşaat için bir bütçe oluşturulur. Her binanın yapım aşamasında maliyetler farklı olur. Bu durum evin büyüklüğü, binanın katları ile doğrudan ilgilidir.

İnşaat aşamasında malzemelerin kaliteli olması da bütçe konusunda önemli konulardan birisidir. Ama bu konuda kesinti yapılmaması önem verilmesi gereken ana konulardan birisidir. Binada kaliteli malzemelerin kullanılması sizler için her zaman uzun ömürlü, sağlıklı ve güvenli bir tercih olacaktır. İnşaat başlamadan maliyetlerin ve inşaat süresinin belirlenmesi inşaatın devamı ve belirlenen kalite ve sürede inşaatın tamamlanması için önemlidir .