Bina Sağlamlık Raporu

Bina Sağlamlık Raporu

Ülkemizde özellikle deprem bölgesinde  bina sağlamlık raporu almak isteyen kişilerin yaptığı başvurularda büyük bir artış görülmektedir. Özellikle ülkemiz çeşitli bölgelerinde orta ve büyük şiddetlerde yaşanan birçok  deprem nedeniyle, binalar hasar görmüş, mal ve can kayıpları yaşanmıştır.

Hasar almayan binalar olsa da içlerinde yaşayan kişiler, bulundukları binanın olası bir depreme karşı ne kadar dayanıklı olup olmadığını merak etmeye başlamışlardır. Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve uzman ekiplerimiz ile bina sağlamlık raporu özenle hazırlanmaktadır. Firmamız bina sağlamlık raporunun yanı sıra bina güçlendirme ve kentsel dönüşüm hizmeti de vermektedir.

Başvurunuzu internet sitemizde bulunan başvuru formunu doldurarak yapabileceğiniz gibi bizleri arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek de gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonra, ücret hakkında bilgi verilir. Anlaşma sağlandığında işlemler için hazırlıklar başlar.

Bina Sağlamlık Raporu

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Bina Sağlamlık Raporu Almamız Şart Mı?

Bina durumunu merak eden kişiler olduğu kadar, bu durumu akışına bırakan kat malikleri de vardır. Genellikle dışarıdan yaptıkları gözleme dayanarak, yaşadıkları yapının sağlam olduğuna inanırlar. Bu yüzden bina sağlamlık testi yaptırmak istemezler. Aslında bu çok yanlış bir karardır. Çünkü binanız için deprem dayanıklılık testi yapılmadan ne durumda olduğunu bilemezsiniz. Bina sağlamlık raporu sayesinde binanın dayanıklı olup olmadığını kolayca ortaya çıkmaktadır. Bu raporu öncelikle bilgi amaçlı olarak alabilir; binanızın risk durumunu öğrendikten sonra binada alacağınız karar doğrultusunda işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Ayrıca binanızdaki konut veya iş yeri kiracıları hak sahiplerinden veya bina yönetiminden  bina sağlamlık raporu talep edebilir. Olası iyi ve kötü senaryolar için biz bina sağlamlık testi yaptırmanızı öneriyoruz. Tarafımızdan bilgi amaçlı rapor alabilir; binanız deprem riskli çıkar ise hak sahipleri olarak alacağınız karar ile binanızı güçlendirebilir veya kentsel dönüşümde yıkıp yapabilirsiniz.

Bina Sağlamlık Raporu, Depreme Dayanıksız Çıkarsa Ne Olur?

Öncelikle, binanız hangi amaçla hizmet veriyor olursa olsun, çalışanlarınızın güvenliği için deprem risk analizi yaptırmalısınız. Analizler ve yapılan testler sonucunda eğer binanız depreme dayanıksız çıkarsa binanız güçlendirilebilir ya da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde yeniden inşa edilir. Bu yüzden bina sağlamlık raporu almak önemlidir.

Hangi duruma karar verilmesi ile ilgili uzmanlarımızla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Her iki durum için, verdiğiniz karar doğrultusunda tüm devlet teşvik ve kredilerini sizin adınıza çıkartıyoruz. Yeni inşa edilecek binanız için projeleri çiziyoruz ve gerekli tüm ruhsatları alıyoruz. Bina güçlendirme ya da inşaat tamamlandığında ise size teslim ediyoruz. Güçlendirme ve inşaat süresince gerekli tüm denetimlerin yapılması ve süreçle ilgili tüm detaylar uzman mühendis ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Süreçle ilgili olarak aklınıza takılan her konuda size yardımcı olmak için buradayız. Bizi arayabilir, web adresimizden de e-posta yoluyla bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bina Sağlamlık Raporu

Bina Sağlamlık Raporu Neyi Kanıtlar?

Eğer böyle bir soruyla karşılaşırsanız, vermeniz gereken cevap hiç şüphesiz ki, depreme dayanıklı bir yapıda oturup oturmadığınızı kanıtlaması olmalıdır. Deprem tehlike haritası grafiklerine göre özellikle risk altındaki illerde bulunan binaların, bina sağlamlık raporu almaları can ve mal güvenlikleri için önemlidir. Türkiye’deki her yapının mutlaka depreme karşı hazırlıklı olması gerekir.

Uzun yıllardır bu sektörde kaliteli ve en son teknolojik ürünleri kullanarak hizmet vermekteyiz. Sizler de bulunduğunuz binanın durumu ile ilgili bilgi edinmek isterseniz, bizleri her zaman arayabilirsiniz.